Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar   

#3673 Dr. Muammer DOĞAN 27-08-2016 09:35
Alıntılandı Fatma:
Tüp bebek tedavisi gördüm.Gebelik hesaplanmasında son adet tarihi mi yoksa transfer tarihi mi baz alınır?Son adet tarihim 3AĞUSTOS,TRANSFER 19 AĞUSTOS.Hangisine göre gebelik hesaplanır?
2adet blast embriyo transfer edildi.Blast embriyoların gebelik testi 10 gün sonra yapılırken doktorum 16 gün sonra testin yapılmasını istedi?Bunun nedeni gebelik kesesi için mi?
Üçünde günde dondurulmuş bir embriyom çözüldü.5.güne kadar getirildi.Bana kaliteli dendi.Tekrar 5.günde donduruldu.2kez dondurulan bu embriyomun tüp bebek denemesinde başarılı olur mu?5.günde embriyonun dondurulması mantıklı mıdır?
Transfer sonrasında folik asit takviyesi kullanıl malıdır?NE yapmalıyım?

Tüp bebek tedavilerinde gebelik süresi transfer gününe göre hesaplanmaktadı r. Hatta 3. veya 5. gün embiryo transferi yapılmasının bile gebelik süresine etkisi var. Tüp bebek tedavisi sırasında ve sonrasında tabii ki folik asit kullanılması gerekir. Transfer sonrası 12-13. gün gebelik testi yapılması uygun olur.3. veya 5. gün embiryolarının dondurulması yaptığımız uygulamalar. Ama donmuş 3. gün embiryosunun çözülüp, 5. gün tekrar dondurulması gerekçesini doktorunuza sormalısınız.
Saygı ile.
Doç. Dr. Muammer Doğan
Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı
İzmir cad. 33/4 Kızılay-ANKARA
0 / 312 / 4198838 – 4198747
www.muammerdogan.com/
www.facebook.com/.../
twitter.com/drmuammerdogan
Alıntı